До 1 березня у Львові призначать управителів у будинках

Львів'яни можуть обрати управителя або створити ОСББ


У Львові триває процес списання багатоквартирних будинків комунальної власності з балансу ЛКП.

За інформацією прес-служби Львівської міськради, станом на нині, уже списано 559 будинів.

Відповідно до законодавства України та ухвали сесії ЛМР, львів'яни мають визначитися щодо форми управління будинками: створити ОСББ або передати будинок на обслуговування управляючій компанії чи взяти його на самообслуговування.

Якщо ж до 1 березня 2019 року мешканці Львова не визначаться, то у місті проведуть конкурс, за результатами якого призначать управителів будинків. А поки мешканці не підписали угоди на управління, будинок залишається на обслуговуванні ЛКП.

У Львові зареєстровано 50 управляючих компаній: 40 комунальних і 10 приватних.

Читайте також: Зловмисника, який напав з ножем на львівську патрульну, відправлять на примусове лікування

За словами директорки департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Ірини Маруняк, якщо будинок переходить на управління до управляючої компанії, тоді розмір квартирної плати обумовлюється на договірних відносинах.

"Визначаються, які послуги є обов’язкові — прибирання сходової клітки, прибудинкової території, оплата за вивіз ТПВ, освітлення сходової клітки, поточний ремонт даху та ін. Якщо мешканці хочуть ще якість інші роботи провести в будинку, тоді збільшується розмір квартирної плати, щоб акумулювати кошти в резервний фонд для проведення відповідних робіт", - пояснила Ірина Маруняк.

Відповідні договори на управління будинок укладаються на рік часу. У випадку, коли мешканці незадоволені роботою компанії, вони можуть розірвати договір та обрати іншого управляючого.

Нагадаємо, визначення із формою управління дозволить львів'янам економити. Наприклад, для ОСББ діють спеціальні міські програми співфінансування та з утеплення будинків.

Найпопулярніші новини сьогодні

Сьогодні
19 Січня, 2019 Субота
18 Січня, 2019 П'ятниця
більше новин