Львів'янка вимагає побудувати комплекс із переробки відходів у місті

Мешканці міста зазначають, що Львів має проблеми у сфері сортування сміття


8 серпня у Єдиній системі місцевих петицій зареєстрували електронну вимогу від львів'янки про будівництво комплексу з переробки відходів у Львові.

Львів'янка Ольга Войтенко наголосила, що місто має проблеми у сфері поводження з ТПВ, тож потрібно розвивати цю галузь. Жінка акцентувала увагу й на тому, що з січня 2018 року захоронення неперероблених відходів заборонено згідно зі ст. 32 ЗУ «Про відходи», - передає кореспондент сайту 032.ua.

"Оскільки Львів позиціонує себе як, «Відкритий для світу», вважаємо за необхідне залучити європейських партнерів та їх досвід для вирішення проблеми поводження з відходами.Досить затягувати процес вирішення проблеми, зокрема будівництва комплексу з переробки, як було заявлено громаді! Місто зобов’язане вирішити проблему цивілізованим шляхом, максимально ефективно з екологічної точки зору", - повідомила Ольга Войтенко.

Відтак, авторка петиції вимагає від представників влади: забезпечитивирішення проблеми поводження з відходами; створити ієві передумови для розвитку сортування та перероблення вторинної сировини; збудувати сучаснийсміттєпереробний комплекс у встановлені терміни та гарантувати його безпечність; створити системумоніторингу довкілля у зоні його впливу; надатиможливість доступу громадськості до всіх етапів вирішення проблеми поводження з відходами; провестикомплексну інформаційно-просвітницьку кампанію серед мешканців.

А також - звітувати про всі етапи будівництва сміттєпереробного комплексу;зупинити спекулювання на темі вирішення проблеми поводження з відходами у місті.

Читайте також: За побиття солдата на Львівщині покарали одразу п'ятьох посадовців

"Поводження з відходами не має бути «проблемою», це лише галузь, яка потребує розумного управління. За умови належного управління така галузь є ефективною та безпечною для довкілля.Тому вимагаємо забезпечення впровадження ефективного управління відходами згідно положень Угоди про асоціації між Україною та ЄС.Місто Львів має всі шанси стати першим в Україні, яке наважиться на технологічне вирішення поводження з твердими побутовими відходами. Ми повинні показати гідний приклад не лише всій Україні, а на сам перед нашим дітям, які заслуговують на чисте довкілля, безпечне поводження з відходами та гідне майбутнє", - резюмувала Ольга Войтенко.

Зазначимо, що віддати свій підпис під петицією можна за посиланням. Для того, щоб звернення опрацювали у Львівській міськраді, воно повинне набрати 500 або більше підписів за 60 днів.

Додамо, що Державна екологічна інспекція у Львівській області закликала львів'ян сортувати все сміття за видами матеріалів, розділяти йогона придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне.Законодавчо це врегульовано статтями 31, 33, 35 та 35-1 Закону України «Про відходи». За порушення вимог щодоповодження з відходами штраф на громадян від 340 до 1360 грн і на посадових осіб, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 грн.

Нагадаємо, раніше сайт 032.ua розповідав як правильно сортувати сміття в домашніх умовах.

Найпопулярніші новини сьогодні

8 Грудня, 2018 Субота
7 Грудня, 2018 П'ятниця
більше новин