Львівська історична аптека на Міцкевича змінить орендаря

Унікальний дизайн приміщення обіцяють не змінювати


10 січня стало відомо, що орендарі приміщення історичної аптеки в будинку на пл. Міцкевича, 8 у Львові таки переїхали за новою адресою.

За збереження аптеки небайдужі львів'яни, а згодом - і представники місцевої влади, боролися від травня 2018 року, - передає кореспондент сайту 032.ua.

Зі слів заступника міського голови Львова з питань розвитку Андрія Москаленка, упродовж минулого року тривав перемовний процес із власником історичного будинку на пл. Міцкевича, 8 - НАК “Надра України”, який надає приміщення в оренду юридичним особам, у тому числі й ТзОВ "Аптека на Марійській площі". Останні винаймали це приміщення з 1996 року. А ще раніше у цьому місці діяла державна аптека.

Фото: 032.ua

Андрій Москаленко запевнив, що у ході переговорів вдалося домовитися з представником "Надр України": у історичному приміщенні залишиться аптека. Зі свого боку місто заявило про готовність компенсувати частину від суми оренди.

"10 січня вже висіло оголошення, що аптека переїхала на іншу вулицю. Була проведена робоча зустріч з представниками сторін. Для представників аптеки умови, в яких вони працюють з “Надра України”, як для бізнесу виявилися неможливими для проведення, тому вони заявили про переїзд. Однією з умов була претензія [аптеці від НАК "Надра України" - ред.] на 331 тисячу гривень", - додав заступник міського голови Львова.

Читайте також: Як атмосферно відсвяткувати Старий Новий рік у Львові і витратити не більше 150 гривень

Як розповіла начальниця управління історичного середовища міста Лілія Оніщенко, у 2020 році аптека буде святкувати своє 100-річчя, адже приміщення відкрили 1920 року.

"Це приміщення вже тоді було зроблене спеціально під аптеку, бо це було престижно. На початку минулого століття більшість аптек  мали новомодні інтер’єри, робили меблі в стилі сецесії. У цьому випадку маємо зразок бідермаєру за проектом архітектора Генрика Заремби. Меблі, інтер’єр, стелі збереглися у незмінному вигляді донині", - пояснила Лілія Оніщенко.

Фото: 032.ua

Зараз “Надра України” готує підписання договору з іншою аптекою, яка таки буде діяти на площі Міцкевича, 8. Втім, це буде інша юридична особа, яка саме - наразі не розголошують.

Представники ЛМР пообіцяли тримати ситуацію на контролі та наголосили, що з НАК "Надра України" є підписаний охоронний договір, і вже власник приміщення мусить відповідати за всіх орендарів,з якими укладатиме угоди, щоби тут була функція аптеки, а меблі та інтер’єр - збережені.

Андрій Москаленко разом з Лілією Оніщенко приліпили до вікна будинку нагадування для львів'ян та власника приміщення про те, що на пл. Міцкевича, 8 буде аптека.

Фото: 032.ua

Нагадаємо, першими про ймовірне знищення історичної аптеки повідомили активісти спільноти "Дослідники Львова" у кінці травня 2018 року. Тоді працівники аптеки зазначили, що вже кілька місяців працюють без світла та вже готують приміщення на вул. Зеленій, аби в нього переїхати. У липні ситуацією зацікавились представники Львівської міськради, які провели кілька робочих зустрічей та запевнили, що старовинну аптеку таки збережуть. Електропостачання в приміщенні відновили аж на початку вересня 2018 року, трохи згодом прибрали і паркан, який блокував вхід у аптеку.

Найпопулярніші новини сьогодні

Сьогодні
20 Січня, 2019 Неділя
19 Січня, 2019 Субота
більше новин