Львівський активіст у суді довів, що головний патрульний Києва порушує ПДР

Юрій Зозуля вини не визнав і не сплатив штрафу


Львівський активіст Святослав Літинський через суд довів, що екс-начальник патрульної поліції Львова Юрій Зозуля, який нині обіймає аналогічну посаду в Києві, порушує правила дорожнього руху.

Як повідомив Zaxid.net, керівник патрульної поліції Києва свою вину не визнав і не сплатив штрафу, а судові витрати сплатили з бюджету поліції.

Зі слів Святослава Літинського, йдеться про акцію "Різдво з патрульними" 7 січня 2018 року, коли Юрій Зозуля катав дітей у службовому автомобілі на передньому сидінні без засобів безпеки. На це вказує, зокрема, фото із сайту патрульної поліції Києва:

Активіст повідомив у поліцію, що Зозуля порушив п. 21.11(б) ПДР та попросив їх надати усне попередження порушнику. Поліцейські відмовились розглядати заяву, мотивувавши це тим, що порушення немає. Відтак, для Святослава Літинського стало справою принципу добитися для правоохоронця справедливого штрафу.

Львів'янин звернувся до Львівського окружного адмінсуду, з вимогою зобов'язати патрульних відкрити дисциплінарне провадження проти Юрія Зозулі за це порушення, і 26 лютого суд вимоги задовольнив. Поліцейські спробували оскаржити рішення, але не сплатили вчасно судовий збір, тому суд тричі відмовився приймати скаргу до розгляду.

(Фото: Святослав Літинський)

Окрім цього, Департамент патрульної поліції подав касаційну скаргу до Касаційного адміністративного суду, однак і там відмовили та залишили в силі рішення суду першої інстанції.

Однак навіть після цього патрульні відмовились добровільно виконати рішення суду. Тож активіст звернувся до виконавчої служби й 11 вересня у цій справі було порушено виконавче провадження, за яким з Департаменту патрульної поліції стягнули виконавчий збір у розмірі чотирьох мінімальних зарплат в Україні, тобто 14 тисяч 892 грн.

Читайте також: Як виглядає Будинок воїна у Львові, - ФОТО

По суті, патрульні заплатили грошима платників податків, а не власними коштами Юрія Зозулі, яких разом із судовими зборами назбиралось 18 тисяч гривень.

Оскільки терміни сплати штрафу і дисциплінарного стягнення минули, то зі слів активіста, очільник столичних патрульних не планує платити й отримувати догану, Літинський у соцмережі "Фейсбук" публічно звернувся до високопосадовців. Але ніхто з них наразі не відреагував, а начальник Департаменту патрульної поліції Євгеній Жуков - узагалі заблокував.

Нагадаємо, що на посаді очільника поліції Львова у 2015 році Юрій Зозуля опинився в епіцентрі скандалу. Його оштрафували за перевищення швидкості на 50 км більше дозволеної (на той момент максимум у межах населеного пункту становив 60 км/год., а патрульний їхав зі швидкістю понад 110 км/год). Пізніше екс-шеф львівських патрульних заявив, що не знає, чи сплатив усі штрафи, виписані йому за порушення ПДР.

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Січня, 2019 Неділя
19 Січня, 2019 Субота
18 Січня, 2019 П'ятниця
більше новин