На Старосамбірщині створять національний природний парк “Королівські Бескиди”

Природоохоронний фонд Львівщини поповниться новим НПП


Таким чином намагатимуться зберегти природні ресурси, зокрема, ліси.

10 липня на сесії Старосамбірської районної ради прийняли рішення про створення нового національного природного парку “Королівські Бескиди”, - передає 032.ua із посиланням на Держекоінспекцію Львівської області.

Площа парку становитиме майже 9 тисяч гектарів, що розташовані на території Дністрянського лісництва Старосамбірського ДЛГП ЛГП “Галсільліс”.

Екологи переконані, що таким чином вдасться вберегти ліси від більшості видів людської діяльності та вживати більш суворі заходи впливу до порушників вимог природоохоронного законодавства.

Читайте також: 8 ідей, куди піти у Львові цього тижня

Депутат Старосамбірської райради Василь Курій зазначив, що територія національного природного парку, по суті, охопить усі землі “Галсільлісу” по правий бік Дністра, від Старого Самбора до Турківського району.

Серед основних плюсів рішення про створення “Королівських Бескидів” Василь Курій називає: збереження довкілля, відміна рубок головного користування, створення 40 - 60 нових робочих місць, надходження в місцеві бюджети з держбюджету, а також сприяння розвитку туризму та розвиток підприємництва.

При цьому, місцевим мешканцям буде дозволено без обмежень збирати гриби та ягоди для особистих потреб, також дозволяється заготовка дров та санітарні рубки лісу (при наявності обґрунтувань і дозволів).

Читайте також:10 крутих подій липня у Львові, які не залишать вас байдужими

“НЕ дозволяється збирати гриби, ягоди, рубати в заповідній зоні НПП, яка буде складати 10% від усього НПП. В ній будуть працювати науковці, у нашому випадку - це скоріше за все буде територія лісу, близько Державного кордону з Польщею. Думаю це круто, але скільки людей стільки думок!”, - зазначив Василь Курій.

Наступним кроком у цій справі стане клопотання про створення НПП «Королівські Бескиди» від місцевої влади у Міністерство екології та природних ресурсів України.

Нагадаємо, на Львівщині також створять ботанічний заказник загальнодержавного значення “Малополіський шафран”.

Найпопулярніші новини сьогодні

Сьогодні
24 Вересня, 2018 Понеділок
більше новин