Що по чому: у Львові впродовж 2018 року відремонтують чотири львівських театри

Цьогоріч у бюджеті розвитку Львова передбачено 6 млн 290 тисяч гривень на проведення ремонтно-реставраційних робіт у чотирьох театрах міста. Кореспондент сайту 032.ua розпитав директорку департаменту


Цьогоріч у бюджеті розвитку Львова передбачено 6 млн 290 тисяч гривень на проведення ремонтно-реставраційних робіт у чотирьох театрах міста.

Кореспондент сайту 032.ua розпитав директорку департаменту розвитку та в. о. керівника управління культури Львівської міськради Наталію Бунду про те, які зміни очікують на театри Львова.

Найбільші витрати (3, 5 млн грн) підуть на продовження ремонтно-реставраційних робіт дахів та фасаду Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки. Ці роботи розпочали у 2017 році і встигли зробити близько 800 м² м’якої покрівлі даху.

«Цього року продовжуємо роботи саме з ремонту дахового куполу. Це — найдорожча частина даху театру, тому що передбачається там заміна черепиці. А десь із 20 січня будемо вже встановлювати риштування зі сторони вулиці і реставрувати вікна і фасади театру», - розповіла Наталія Бунда.

Окрім цього, у театрі Лесі зроблять реконструкцію системи опалення (500 тисяч гривень), капітальний ремонт і облаштування внутрішнього дворику (800 тисяч гривень), за ПКД, розробленою у 2017 році.

Багато змін відбудеться у Львівському академічному театрі «Воскресіння», де продовжать реконструкцію системи електропостачання (190 тисяч грн), завершать ремонт глядацького залу. Ще 500 тисяч грн виділять на проведення першочергових аварійно-відновлювальних робіт з виведення з аварійного стану даху театру.

Минулого року у театрі «Воскресіння» провели поточний ремонт стелі та стін, відремонтували коридор, вхідну групу, замінили двері та вікно, яке зараз слугуватиме великою вітриною. А вже цього року тут мінятимуть підлогу та ремонтуватимуть підвали, котрі перетворять на гримерки, яких досі у театрі не було. Також тут встановлять нові, уже придбані стільці.

У Першому українському театрі для дітей та юнацтва запланований капітальний ремонт внутрішнього дворику, на що піде 200 тисяч з бюджету розвитку. У 2017-му тут встигли зремонтувати фасад і створити доступні умови для людей з інвалідністю, а саме: санвузол і місця в залі.

У Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса проведуть реставраційний ремонт системи опалення. ПКД для цього уже є.

«У театрі є дахова котельня. Але тут треба замінити труби і батареї, оскільки вони вже старі і є значні тепловтрати. Але питання в тому, що театр займає 1-й, 2-й і 5-й поверх, а Львівський обласний центр дитячої творчості — 3-й і 4-й поверхи. Система опалення - єдина на все приміщення в комплексі. Ми маємо свою частину грошей і готові були зробити ремонт, а Центр дитячої творчості — не мав виділених коштів. Тому минулого року нам не вдалося це зробити. Сподіваємося цього року знайти шляхи вирішення», - резюмувала Наталія Бунда.

Додамо, що із загальної суми також виділять 500 тисяч гривень на придбання обладнання та реквізиту для п’ яти театрів Львова.

Нагадаємо, минулого року міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що у театрах «має бути запах кави та шоколаду».

Читайте також:

Освітній центр та стоянка: які зміни очікують на Шевченківський гай у 2018 році.

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Квітня, 2018 П'ятниця
більше новин