Священика на Львівщині позбавили сану за розголошення сповіді

Панотець запевняє, що сповіді не розповідав, а лише озвучив загальновідомий факт.


Згідно з наказом із Ватикану, священика Української греко-католицької церкви на Львівщині позбавили сану.

Чотири роки тому панотець не стримав довіреної йому на сповіді таємниці та розповів про гріхи Івана Федуніва, мешканця села Жулин усій громаді, на зборах у Народному домі, - передає кореспондент сайту 032.ua із посиланням на ТСН.

На зборах був присутній і тодішній ігумен місцевого храму, який посварився зі священиком. Разом із тим, екс-панотець Іван Сивак  розповів, що за собою вини не відчуває.

"Про цей гріх знали всі люди. То не було таємницею. Якщо знали всі люди, то яка може бути сповідь. Він ображав мою дружину в Народному домі, я йому сказав пару слів, подивіться на себе, скільки у вас було коханок", - поділився колишній священик, у якого за плечима 25 років роботи у церкві.

Читайте також: Райони Львова: дізнайся, хто твій депутат

Натомість, Іван Федунів, про гріхи якого дізналось усе село, поділився, що після того випадку, бажання сповідатись у нього зникло.

"Я йому сказав: "Отче, що ви робите, то ж не можна того робити!". А він мені нічого не відповів. Припустіть, ви йдете сповідатися, а він тайну сповіді розказав. Ви хочете йти сповідатися до такого священика? Певне, що ні", - зізнався Іван Федунів.

У селі Жулин, де служив Іван Сивак, колишнім душпастирем теж задоволені не всі. Сповідь Романа Коваля священик не розголошував, але зі слів чоловіка, дав йому кропилом по голові та розсік чоло.

Читайте також: Замки Львівщини, які вартує відвідати

Стрийська єпархія вирішила позбавити отця Івана Сивака сану. Розслідування проводили під керівництвом Ватикану аж чотири роки. Опитали багатьох свідків. Своє рішення називають не інакше, як карою. Бо розголошувати сповідь – дуже тяжкий церковний злочин.

У свою чергу, колишній отець Іван Сивак уже найняв адвоката і хоче, щоб єпархія та Ватикан переглянули своє рішення.

Нагадаємо, раніше 032.ua підрахував, скільки коштує проживання у Львові, відповідно до тарифів та комунальних платежів.

Найпопулярніші новини сьогодні

23 Травня, 2018 Середа
більше новин