У Львові відбулося громадське віче з нагоди Дня Соборності. Фоторепортаж

22 січня, у День Соборності України, у Львові на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулося громадське віче. Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua. Спершу львів’яни розгорну


22 січня, у День Соборності України, у Львові на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулося громадське віче.

Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua.

Спершу львів’яни розгорнули великий синьо-жовтий прапор і відбулася молебень за Україну.

У заході взяли участь представники духовенства, зокрема, предстоятель УАПЦ митрополит Макарій (Малетич), який після молитви звернувся до громадян з промовою.

“Звертаюся до тих, у кого для будь-чого іншого часу вистачає, а для молитви — не вистачає. Дорогі мої, не йдіть до церкви, а вдома моліться за припинення війни, за те, щоби Господь Бог тут був. Я переконаний: якщо українці всі сімейно встануть зранку, ввечері і помоляться, Бог послухає”, - наголосив митрополит Макарій.

Опісля виступила заступниця голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, яка привітала львівську громаду з Днем Соборності та зі 100-річчям проголошення ЗУНР.

До віче долучився також міський голова Львова Андрій Садовий, який зазначив, що сьогодні громадськість та представники ветеранських організацій покладали квіти до могили Вербицького, могил українських хлопців, які загинули під час українсько-російської війни, згадали всіх, хто воював за Україну.

“Я переконаний, якщо для кожного з нас Україна буде в серці, кожен із нас буде жити Україною, якщо ми зрозуміємо, що ніхто крім нас з вами не зробить своєї держави, якщо ми будемо вимогливі до себе і своїх дітей, вона буде такою, про яку мріяли наші діди і прадіди”, - сказав Андрій Садовий.

Далі зачитали текст звернення, ініційованого громадськими діячами міста і області, окремими громадянами та, зокрема, Ігорем Калинцем, Конгресом громадських організацій України та десятками інших українців до голови Верховної Ради Андрія Парубія та народних депутатів:

“22 січня 2018 року виповнюється 100 років з дня проголошення Четвертим Універсалом Центральної Ради самостійної, незалежної, суверенної держави Українського народу, що було найбільшою подією ХХ століття в історії України. 24 серпня 1991 року Верховною Радою знову проголошено незалежність України. З юридичного погляду, цю подію слід вважати датою не створення, а відновлення незалежності України”, - підкреслили представники громадських організацій та звернулися до парламенту з вимогою проголосити 22 січня Днем Незалежності та Соборності України.

Учасники віче одностайно підтримали звернення вигуками “Згода” та піднятими догори руками.

Голова Львівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка Ярослав Пітько зачитав повний текст звернення від патріотичних організацій, що теж було підтримано громадою.

Опісля присутні разом із капелою «Трембіта» виконали патріотичні пісні: “Не пора”, “Боже великий, єдиний” та ін.

Нагадаємо, раніше львів’яни утворили у центрі міста "Живий ланцюг".

Читайте також:

Де у Львові можна здати ялинку на утилізацію. Адреси.

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Лютого, 2018 Вівторок
19 Лютого, 2018 Понеділок
більше новин