Як у Львові святкують Водохреща, - ВІДЕО

19 січня християни здійснюють чин великого освячення води з нагоди третього великого свята різдвяного циклу — Хрещення Господнього. Як запевняють представники духовенства, попри те, що воду осв


19 січня християни здійснюють чин великого освячення води з нагоди третього великого свята різдвяного циклу — Хрещення Господнього.

Як запевняють представники духовенства, попри те, що воду освячуюють не лише на Йордан, символізм саме цієї свяченої води особливий, адже при хрещенні, Ісус, не маючи гріхів, сам очистив воду і зробив її святою.

У зв’язку з цим, в Україні з’явилася традиція стрибати в ополонку на Водохреща, бо вважається, що у цей день вода очищає душу і тіло. Втім священики застерігають, що самé купання в ополонці, без відвідин Літургії та Сповіді, бажаного ефекту не дасть.

У Львові за останні декілька років стало популярним стрибати в ополонку на Йордан. Цього року, наприклад, є чотири спеціально відведених для цього місця: у парку «Горіховий гай», на Погулянці, у Винниках, та у Брюховичах.

Кореспондент сайту 032.ua відвідала парк «Горіховий гай», аби дізнатися, скільки львів’ян наважилося стрибнути в ополонку цього року:

Нагадаємо, львів’ян запрошують на святкові богослужіння з нагоди Богоявлення. Розклад.

Читайте також:

Мирослав Данилків — про транспортні проблеми Львова, суспільну мораль і скандали з УПЦ МП.

Найпопулярніші новини сьогодні

21 Лютого, 2018 Середа
більше новин