«Чітка позиція міста – ми повинні мати альтернативні джерела палива», - А. Садовий під час огляду котельні на альтернативних видах палива у лікарні швидкої медичної допомоги Христина Процак

Вперше у Львові міську комунальну установу опалює приватна котельня, яка працює на альтернативних видах палива. На території міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги приватний інвестор збудував твердопаливну котельню, яка опалює лікарню. Таке опалення дозволить  заощаджувати понад 1 млн. грн. щорічно. Сьогодні роботу котельні оглянув міський голова Львова Андрій Садовий.


«Чітка позиція міста – ми повинні мати альтернативні джерела палива. На сьогодні львина доля тепла, яке отримують львів’яни, береться з газу, який спалюється. Ми на сьогодні активно працюємо, щоб цю ситуацію змінити. Є велика наша ТЕЦ «Кінескоп», яка буде повністю переведена на альтернативне паливо – на тирсу, відходи деревообробки. Ми пішли на експеримент і лікарня швидкої допомоги вже зараз отримує опалення від приватної котельні, яка поставила сучасне обладнання, хороші котли, інвестовано близько 15 млн грн. Як говорять медики, тепло є хороше, зауважень нема. Наступний крок – наша лікарня дитяча на вул. Пилипа Орлика.

Йдемо двома шляхами – це модернізуємо активно наші системи теплопостачання, тут велика підтримка ЄБРР, і другий етап – це ми максимально будемо підтримувати приватних інвесторів, які готові інвестувати кошти, будувати котельні і продавати нам тепло по фіксованій ціні. Тут ми маємо економію. Завдяки цьому проекту лікарня швидкої допомоги в цьому році буде мати 1 млн грн економії – це кошти, які можна буде використати на додаткове обладнання, медикаменти.

Ми обережні, бо це експеримент з лікарнею швидкої допомоги, вона базова, це найбільша лікарня Західної України. Ми тримаємо резерв на будь-які не стандартні ситуації. Перші місяці роботи показують позитив. Якщо ця практика буде успішною, ми її будемо розповсюджувати на наші інші комунальні установи – школи, лікарні. Тут є вузол – лікарня швидкої допомоги, дитяча лікарня, Станція швидкої допомоги. Важливо опалювати їх з альтернативних джерел, щоб не використовувати газ, тим більше, тут є 3 котли, які зараз не завантажені, їх можна запустити на повну по тужність. Рухаємось поступово.

Слава Богу, що ми по «Львівтеплоенерго» маємо найменші втрати тепла в Україні, але без серйозних інвестицій діла не буде. Я вітаю таку приватну ініціативу, як компанія «Сенсус». Місто задоволене, вони задоволені, і люди, які сьогодні є на лікуванні, мають хороше, якісне тепло, і по коштах маємо економію.

Треба інвестувати кошти в модернізацію наших ТЕЦ, а також сотні кілометрів мереж, які треба обслуговувати. Щороку ми кілометри мереж ремонтуємо. Але ми будемо підтримувати приватних інвесторів, які готові самостійно кошти вкладати, бо це для міста вигідно.

Компанія вклала 15 млн грн, побудувала сучасну котельню, лікарня отримує якісне тепло, економія для бюджету – 1 млн грн в рік. Якщо вони будуть нормально працювати, будемо оголошувати нові конкурси, львів’яни будуть лише у вигоді», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Щоб використовувати замість традиційних видів палива – альтернативні, 4 лютого 2016 року сесія Львівської міської ради надала дозвіл на укладання договору з ТДВ «Сенсус» на будівництво та обслуговування твердопаливної котельні на території лікарні швидкої медичної допомоги у Львові.

Як розповіли в департаменті економічного розвитку ЛМР, будівництво твердопаливної котельні було здійснено приватним інвестором без залучення бюджетних коштів. Ділянка під будівництво котельні надана на умовах договору суперфіцію, що передбачає право на користування земельною ділянкою для будівництва тих чи інших споруд. Котельню, потужністю 5 МВт, введено в експлуатацію у вересні 2017 року, і вона дозволяє повністю забезпечити теплом лікарню швидкої медичної допомоги вже цього опалювального періоду.

Реалізація теплової енергії та гарячої води здійснюється за тарифом ТДВ «Сенсус», нижчим від середньозваженого тарифу ЛМКП «Львівтеплоенерго» на 10%.

«Таке опалення дозволить місту відмовитись від 650 тис.м.куб. газу та замінити його частку поновлювальними джерелами енергії. Щорічно Львів заощаджуватиме на опаленні лікарні швидкої допомоги понад 1 мільйона гривень», - кажуть в департаменті економічного розвитку ЛМР.

Так, наприклад, за жовтень-грудень 2017 року, враховуючи різницю в тарифах, за спожитих 1996 Гкал тепла лікарня зекономила кошти в сумі 293 тис. грн.

Додамо, що на території лікарні швидкої медичної допомоги залишилось обладнання ЛМКП «Львівтеплоенерго», щоб у разі форс-мажору медзаклад не залишився без тепла.   

Довідка

У 2017 році на енергоресурси для закладів охорони здоров'я з міського бюджету було оплачено коштів у розмірі 51,2 млн. грн., в тому числі: теплопостачання – 30,2 млн. грн. (зокрема для лікарні швидкої медичної допомоги – 8,7 млн. грн.); електроенергія – 12,4 млн. грн.; газ – 5,8 млн. грн.; вода та водовідведення – 2,8 млн. грн.

ТДВ «Сенсус» здійснює виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії на підставі ліцензії НКРЕКП Серії АЕ№522274. Термін дії ліценції до 05.11.2019р.   

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Лютого, 2018 Вівторок
19 Лютого, 2018 Понеділок
більше новин