«Для учасників бойових дій, яких у нас сьогодні є близько 5 тис, ми починаємо наступний етап – це будівництво кооперативного житла», - А. Садовий Христина Процак

Для учасників АТО місто розпочинає будівництво кооперативного житла. Також у цьому році, як і торік, закладені кошти на виплату допомоги по 100 тис грн. Про це на брифінгу повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.


«Ми достатньо чітко дали розуміння для львів’ян, що безоплатно квартири у нас отримують ті категорії, які насправді мають проблеми – це сім’ї, які втратили годувальників, це хлопці, які мають інвалідність і не можуть працювати, і хлопці-сироти, які не мають ні тата, ні мами, які пройшли зону бойових дій. Всі вони у Львові отримали помешкання. Ми сьогодні маємо резерв помешкань. Війна триває, ми повинні мати резерв, бо важко передбачити, що буде завтра. Для учасників бойових дій, яких у нас сьогодні є близько 5 тис, ми починаємо наступний етап – це будівництво кооперативного житла. На це виділена відповідна ділянка, сформований, фактично, перший кооператив. Будемо пробувати розпочинати перше будівництво. Це, звичайно, не безоплатно, але це дешевше, ніж купувати помешкання на ринку. Також у нас є чітке правило, що всі учасники бойових дій отримують від громади міста Львова підтримку – по 100 тис грн. Торік в бюджеті було 100 млн грн, в цьому році також закладено 100 млн грн. Списки складаються. Хто їм поможе? Держава, яка багато обіцяє? Я би хотів, щоб цей досвід відносин до людей, які пройшли зону бойових дій, був аксіомою для всієї держави. Всі мають мати один стандарт. Той стандарт, який є у Львові, має право бути базовим для України», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, у 2018 році, відповідно до Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції, 1000 бійців АТО зі Львова отримають одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис. грн. Ця програма діятиме у Львові до 2020 року, тому ще по 1000 бійців отримають виплати у 2019 і 2020 рр. Це унікальний приклад такої допомоги в Україні. Зокрема, перші 100 осіб виплати отримали у грудні 2016 року. У 2017 році таку допомогу отримали, як і передбачалося, 1 000 осіб.

Детальну інформацію про те, хто має право отримати одноразову допомогу у розмірі 100 тис. грн., черговість її отримання та перелік необхідних документів, які для отримання допомоги потрібно подати на розгляд громадської комісії, можна дізнатись тут (ухвала № 4520 від 23.04.2015).

Додамо, Львів – єдине місто в Україні, яке надає бійцям АТО матеріальну допомогу у розмірі 100 тис. грн. 

відео: Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

23 Лютого, 2018 П'ятниця
більше новин