Фахівці нагадують правила профілактики біогельмінтозів

Біогельмінтози – це захворювання, яке передається людині за участю тварин, в організмі яких розвивається збудник (ехінококоз, альвеококоз, теніоз, теніаринхоз, дифілоботріоз, опісторхоз, трихінельоз та інші). Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області та подає правила профілактики цього захворювання.


Ехінококоз людей спричинюють личинки ехінокока. Статевозріла форма ехінокока паразитує в тонкій кишці остаточного хазяїна, яким може бути собака, вовк, шакал, рись, куниця, тхір, гієна чи лисиця. Зараження відбувається, в основному, через немиті руки та продукти харчування (ягоди, фрукти й овочі), або вживання в їжу зараженого м'яса. Дуже рідко можна заразитися через повітря, але такий шлях передачі виключати не можна. Профілактика ехінококозу. Регулярне обстеження домашніх і службових собак на гельмінти. Дотримання особистої гігієни, яка полягає в митті рук перед їжею і після контакту з тваринами, вживання в їжу вимитих ягід, фруктів, овочів і зелені.

Теніаринхоз і теніоз. Збудником теніаринхозу є бичачий ціп'як, теніозу – свинячий. Обидва ціп'яки належать до біогельмінтів, їх остаточним хазяїном і джерелом інвазії є людина. Паразит розміщений в тонкій кишці, від його хвостової частини періодично (в міру дозрівання) відриваються членики і викидаються з калом у зовнішнє середовище. Людина заражається при споживанні недостатньо термічно обробленого м'яса великої рогатої худоби або домашніх свиней, яке містить фіни паразита. Профілактика. Не купувати м'ясо в невстановлених місцях. Не вживати в їжу недоварене і недосмажене м'ясо, не пробувати сирий м'ясний фарш.

Трихінельоз (trichinellosis) – гострий гельмінтоз людини і ссавців, що спричиняється нематодою Trichinellaspiralis. Джерелом інвазії для людини служать уражені трихінельозом домашні та дикі тварини. Найчастіше це свині, дикий кабан, бурий і білий ведмідь, нутрія, борсук, лисиця. Профілактика. Проводиться комплексно-медичними, ветеринарними та мисливськими організаціями з обов'язковою взаємної інформацією між ними. Основне правило епізоотологічного принципу полягає в тому, щоб тушки неїстівних звірів і птахів, залишки їстівних хижих тварин, здобуті на полюванні, а також загиблі від трихінельозу домашні тварини були закопані на глибину не менше 1 метра після попередньої обробки гасом. Важливу роль в системі профілактичних заходів має забезпечення стійлового утримання свиней і обов'язкове проведення трихінелоскопії при їх забої. Особиста профілактика трихінельозу полягає в тому, щоб вживати в їжу тільки обстежене на трихінельоз м'ясо свиней і диких тварин. Не можна купувати м'ясо цих тварин або м'ясопродукти на випадкових ринках при відсутності експертного висновки лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку.

Альвеококкоз. Захворювання кішок, собак і диких м'ясоїдних (лисиць, песців, вовків), яке спричинюється паразитуванням в тонкому кишечнику. Членики з фекаліями потрапляють у зовнішнє середовище, інвазуючи траву, корм, воду і т. д. Профілактика. Регулярне обстеження домашніх і службових собак на гельмінти. Дотримання особистої гігієни, яка полягає в митті рук перед їжею і після контакту з тваринами, вживання в їжу вимитих ягід, фруктів, овочів і зелені.

Найпопулярніші новини сьогодні

Сьогодні
14 Липня, 2018 Субота
13 Липня, 2018 П'ятниця
більше новин