Мер Львова зустрівся з представниками Києво-Могилянської Бізнес Школи Уляна Шпуляр

Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з представниками Києво-Могилянської Бізнес Школи [kmbs].


Фото: Олександр Мазуренко

«Я би хотів, щоб моє рідне місто Львів було на тій самій орбіті, де є Відень, де є Барселона, де є Мюнхен. Я прекрасно розумію, що ми знаходимося на віддалі в 100 років. Але ті ж самі трамваї, які ми закупляємо, трамвайну колію, яку ми зробили на Сихів 11 км – це більше, ніж реконструкція усіх трамвайних колій в Україні разом взяті за роки незалежності. Багато є інфраструктурних речей, які треба зробити і немає жодного міста в світі, де вирішенні усі проблеми. В кожному місті є проблеми. Але найголовніше, я би хотів, щоб ми зберігали вплив громади на місто, на прийняття рішень і щоби ми були кращими по всіх показниках, які тільки можливі. Ми сьогодні кращі по всіх питаннях прозорості, по електронному урядуванню, по дуже багатьох факторах.

Під час зустрічі говорили про конкурентоспроможність міста в Україні та світі, про розвиток талантів. Зустріч відбулась в рамках навчального туру Президентської МВА (Master of Business Administration, або Магістр ділового адміністрування) kmbs 2018 року.

Довідка

Президентська МВА – програма для засновників з досвідом створення та розвитку власного бізнесу. Програма покликана розвинути спроможності підприємців грати ролі засновника, керівника (СЕО), стратегічного архітектора, інвестора, партнера та взаємодіяти з іншими людьми в аналогічних ролях. Учасники програми Президентська МВА – засновники малих та середніх українських підприємств з досвідом розвитку бізнесу від заснування до потреби в масштабуванні або трансформаційних змінах.

Ключове завдання навчального туру – занурення групи в умови, відмінні від звичних робочих та навчальних умов, дослідження бізнесу в нових контекстах. Навчальний тур має забезпечити практичне застосування засвоєних знань, розвинути спроможності стратегічного архітектора, підготувати учасників до виконання магістерського проекту.

Навчальні тури 2018 року, зокрема, передбачають дослідження чотирьох тем.

Перша тема – місто як ширша система, розвиток міста та Smart City.

Дослідження міста як системи передбачає погляд на місто як на цілісність – з власною ідеєю та ідеологією – з різних точок зору: історичної, архітектурної, культурної, економічної, управлінської. Дослідження передбачає знайомство зі стратегією розвитку міста, практикою розвитку та застосуванням підходів до управління ефективністю «Smart City», зв’язок ділового клімату з ефективністю розвитку бізнесу.

Друга тема – феномен кластеру та кластерний розвиток; потрійна спіраль (бізнес, уряд, академія).

Процес кластеризації дозволяє об’єднатись підприємствам в регіонах зі смарт спеціалізацією. Таке об’єднання дозволяє оптимізувати економічну модель та повною мірою використати переваги регіональної спеціалізації в умовах глобальної конкуренції. Природній процес кластеризації може бути значно пришвидшений завдяки професійному кластерному менеджменту.

Третя тема – відкриті бізнес-моделі в ширших системах.

Бізнес-модель – цілісна модель бізнесу, який має власний життєвий цикл розвитку з власними потребами на кожному етапі циклу. Зрілий бізнес має трансформувати свою бізнес-модель для того, щоб зберегти ( і розвинути) спроможність до подальшого розвитку.

Четверта тема – ролі підприємця, засновника, менеджера та інвестора, їх зв’язок та взаємодія.

Протягом життя бізнесу підприємці мають добре грати дуже різні ролі – до того моменту, як вони зможуть передати свої ролі іншим людям. Ці ролі суттєво змінюються – від індустрії до індустрії, від країни до країни та суттєво залежать від стадії життєвого циклу бізнесу.

Ключовий зміст виїзних модулів – спілкування та співпраця з представниками бізнесу, уряду та академії. Взаємна вигода полягає в обміні інформацією та ідеями щодо можливих стратегій розвитку бізнесу та ширших систем (міст, кластерів тощо).

Важливою частиною виїзних модулів є гуманітарна складова – знайомство та дослідження історичного та культурного контекстів міст та регіонів відвідування. Саме гуманітарна складова покликана додати глибини дослідженням та комунікаціям виїзних навчальних турів.

Наскрізна тематика українського та закордонного модулів покликана уможливити порівняльний аналіз умов та практик ведення бізнесу в різноманітних національних культурах. Таке різноманіття умов має додати глибини розуміння як бізнесу, так і його залежності від контекстних умов та ширших систем.

Найпопулярніші новини сьогодні

17 Березня, 2018 Субота
16 Березня, 2018 П'ятниця
більше новин