На сесії затвердили програму, яка передбачає виділення з міського бюджету коштів для створення ДНЗ у селі Рясне-Руське Романа Куць

На сесії депутати Львівської міської ради підтримали ухвалу «Про затвердження Програми підтримки соціально сфери та інфраструктури територіальної громади села Рясне-Руське на 2018-2020 роки», яка передбачає можливість виділення з міського бюджету Львова коштів на створення дошкільного навчального закладу на основі безвідплатної фінансової допомоги у селі Рясне-Руське.


«Близько 2 тис дітей приїжджають у львівські садочки з навколишніх сіл, тому що батьки тут працюють. Я дуже зацікавлений, щоб у таких селах з’являлися ДНЗ, адже це зменшить навантаження на нашу міську мережу.

Громада с. Рясне-Руське має проект на будівництво садочка на 50 млн гривень. Я вважаю, що було б дуже корисно, щоб такий садочок там був збудований.

Заходи, які ми впроваджуємо зараз по садочках, мають привести до того, що у 2020 році у нас має бути нульова черга. Для цього нам треба не тільки будувати нові ДНЗ, але й підтримувати приватний бізнес, що інвестує у це кошти, треба робити ремонти і реконструкції старих приміщень. Добре, що ми вже вийшли на фінішну пряму по звільненню від орендарів приміщень, де колись були садочки.

Зараз ми працюємо по напрямку викуплення для суспільних потреб приміщень. На сьогоднішній день фірма має садочок, адже набула його легально, так як колись їм його продали. Зараз ця фірма хоче цю будівлю зруйнувати і збудувати житловий будинок. Ми їм сказали, звісно, «ні», і запропонували замість цього садочку таку саму площу землі, щоб реалізували там свої проекти, а готовий садочок ми заберемо для громади міста і зробимо там ремонт, щоб за рік часу дітки змогли туди піти. 

Якщо ми це все виконаємо, то питання буде вирішено. Також, ми будемо підтримувати приватний бізнес, тому що сьогодні люди мають вибір: чи віддати дитину у приватний садок, чи у комунальний. Ми зараз 30% дофінансовуємо приватні ДНЗ з міського бюджету», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Попередньо плануємо виділення 20 млн гривень для с.Рясне-Руська на ДНЗ, але остаточного кошторису проекту садочку ще немає», - додала директор юридичного департаменту Гелена Пайонкевич.

У межах цієї ухвали Львівська міська рада відповідно до Бюджетного кодексу України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» здійснює з міського бюджету м. Львова видатки на створення дошкільного навчального закладу на основі безвідплатної фінансової допомоги у селі Рясне-Руське та здійснює підтримку і сприяння розвитку територіальної громади села Рясне-Руське, реалізації соціальних, культурних та інфраструктурних проектів.

Найпопулярніші новини сьогодні

15 Грудня, 2017 П'ятниця
більше новин