Наступним у бронзі в міні-макеті буде відображений Оперний театр Христина Процак

Ще один, вже третій, об’єкт міста став доступним для людей, які не бачать. Сьогодні на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку відкрили макет – зменшену копію. На макеті розміщена табличка з текстом шрифтом Брайля. Бронзову міні-копію виготовили в рамках проведення реконструкції площі.


Вартість макету пам’ятника Т. Шевченкові - 200 тис. грн. Скульптори - брати Сухорські - Володимир і Андрій, вони робили основний пам’ятник та стелу. Форму виливали на скульптурній фабриці. Матеріал – бронза.

В нас багато різних секторальних проектів є. Наступний макет буде зроблений біля Оперного театру. Мені здається, що ця будівля є окрасою міста і всі повинні її побачити. Ці макети є улюблені для дітей», - розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

Це вже третій у Львові макет адаптований для незрячих львів’ян і гостей міста. Торік на пл. святого Юра відкрили бронзовий макет Святоюрського комплексу у мініатюрі. У 2016 році Львівський обласний осередок громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ» започаткував у Львові ініціативу щодо створення макетів стародавніх архітектурних пам’яток. Першою адаптованою для незрячих львів’ян і гостей міста в межах проекту «Львів на долонях» стала споруда львівської Ратуші, розміщена поруч з оригіналом на пл. Ринок.

Макет пам’ятника Тарасові Шевченкові встановлено в рамках проведення реконструкції площі біля пам’ятника. Ремонт площі біля пам'ятника Т. Шевченкові здійснювався за рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету у м. Львові. Титульним списком передбачалось 5 200 тис. грн. Замовником робіт була Галицька районна адміністрація. Проектні роботи та авторський нагляд: ФОП Лібич О.В. Будівельні роботи: ТзОВ «Теко Лімітед».

Всього використано коштів 4 720,4 тис. грн., в тому числі: вартість проектних робіт - 90,3 тис. грн.; вартість будівельних робіт - 4 529,3 тис. грн.

Ремонтні роботи на площі розділили на три етапи. Перший етап – це ремонтні роботи, які охоплювали територію за пам’ятником Шевченкові і сам пам’ятник. Другий етап – це ремонт ділянки перед пам’ятником Шевченкові. На цій ділянці, крім нового гранітного покриття, встановлено тактильну плитку для незрячих. Особливість плитки в тому, що вона має певний рельєф, завдяки якому незрячі, коли стають на неї, можуть відчитати певну інформацію для себе: про перепони чи напрямок руху. Третій етап робіт з капітального ремонту площі – це ремонт кінцевої частини площі, ближче до пр. Свободи. Також на площі встановлено три пандуси.

Довідка

Назва

Од. виміру

К-сть

1

Загальна площа ділянки

м2

4810

2

Площа покриття гранітними плитами

м2

1795

3

Площа покриття цементно-тактильною плиткою

м2

48,9

4

Площа асфальтових велодоріжок

м2

149,2

5

Площа покриття бруківкою

м2

49

6

Встановлення трьох пандусів

м2

34

7

Перевстановлення чавунних решіток

м2

28,4

8

Встановлення гранітних плит флагштоків

шт

2

Найпопулярніші новини сьогодні

21 Лютого, 2018 Середа
20 Лютого, 2018 Вівторок
більше новин