Під час урочистої академії в Оперному театрі міський голова вручив два Золоті герби міста Львова – Олексію Сухому та Івану Гайді Романа Куць

Сьогодні, 22 січня, у Львові було проведено ряд заходів з нагоди відзначення 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки та Дня Соборності України. Завершили відзначення свята урочистою академією у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької, де міський голова Андрій Садовий вручив два Золоті герби міста Львова – Олексію Сухому та Івану Гайді.


«Сьогодні з нагоди Дня Соборності ми всі разом покладали квіти на могили наших Героїв на Личакові. Багато з вас були присутні. Ми помолились на могилі Юрія Вербицького, Героя Небесної Сотні, ми помолились на могилах наших хлопців, які захищаючи нас, віддали своє життя. Вони зробили більше, ніж можна було зробити – вони віддали життя.

Я, коли дивлюсь в очі, які є там на фотографіях, то відчуваю запитання і до мене - а чи ти все робиш для того, щоб бути добрим батьком, добрим керівником, добрим громадянином нашої держави? Це питання кожен ставить собі, будучи там, на Личакові. Ми маємо славну історію, героїчні та трагічні сторінки. Не маючи незалежності, ми пройшли через Голодомор, тюрми і табори. Сьогодні ми - вільна держава. Сьогодні агресор вбиває наших вояків. Сьогодні багато кожен себе питає – чому так є? чому українці стають біднішими? Так, війна, але чому олігархи багатші? Чому нема справедливості, про яку нас повчають мужі великі і поважні?

Гаслом нашої соборності мають бути прості слова: українець, це твоя держава, ти повинен все робити, щоб вона розвивалась, щоб вона була успішна. Ти повинен це вимагати від себе, від своїх дітей. Якою буде наша держава – вона буде такою, як ми виховаємо наших дітей. Часто ми не маємо часу, ми рятуємо світ. Виховання дітей… В цьому залі багато мудрих, освічених людей, ви маєте що сказати, говоріть правду. Деколи це незручно, дискомфортно, або не пасує. Життя одне. Бог бачить і знає», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Відтак, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, утвердження патріотичних і моральних цінностей серед молодого покоління, відданість українському народові та з нагоди Дня Соборності України, міський голова Андрій Садовий вручив Золотий герб м.Львова Олексію Сухому. Також за сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм і вірне служіння українському народові, збереження життя й здоров’я людей та з нагоди Дня Соборності України Золотий герб м.Львова отримав Іван Гайда.

«Це є дуже мудрі і сильні чоловіки, через руки пана Гайди пройшло багато людей, які змогли бути живими і бути серед нас», - додав Андрій Садовий.

Біографічна довідка

Сухий Олексій Миколайович – доктор історичних наук, професор кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського Львівського національного університету імені Івана Франка.

Народився 1957 р. у с. Новики Збаразького району Тернопільської області. У 1974 р. закінчив Доброводівську середню школу Збаразького району Тернопільської обл. У 1974-1979 рр. навчався на історичному факультеті Львівського університету імені Івана Франка. У 1979-1980 рр. працював учителем історії СШ № 5 м. Дрогобича Львівської області.

З вересня 1980 р. досі – викладач історичного факультету Львівського університету. У 1986 р. захистив кандидатську дисертацію “Вплив російського революційного руху на суспільно-політичне життя Східної Галичини (1900-1914)”.

З 1989 р. – доцент кафедри історії та етнографії України. З 1990 р. – член ради історичного факультету. З 1996 р. – вчений секретар спеціалізованої Вченої ради із захисту кандидатських дисертацій з історичних дисциплін у Львівському університеті. У 1996 р. стажувався в Лувенському католицькому університеті (Бельгія). З квітня 2004 р. – Вчений секретар Львівського національного університету імені Івана Франка.

У 2004 р. в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України захистив докторську дисертацію “Російський чинник у громадській думці та суспільно-політичному житті галицьких українців ХІХ – початку ХХ ст.”

З 2005 р. – професор кафедри новітньої історії України. У червні 2008 р. взяв участь у VI Світовому конгресі вчених (Рим, Італія). У 1999 р. нагороджений Грамотою Президента України, 2008 р. нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України “Відмінник освіти України”, 2017 р. почесним званням “Заслужений працівник освіти України”.

Гайда Іван Михайлович – полковник медичної служби Збройних сил України, лікар вищої категорії, начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону.

Народився 7 грудня 1961, у с. Бариш, Тернопільської області.

1980 року закінчив навчався в Івано-Франківському технічному училищі № 1, до 1982 служив у РА.

1982 року поступив на навчання на підготовче відділення Івано-Франківського медичного інститут, 1983 зарахований на перший курс лікувального факультету.

Протягом 1987-1989 років навчався на військово-медичному факультеті — Куйбишевський медичний інститут.

У 1989-2002 роках — начальник медичного пункту-начальник медичної служби окремого батальйону, начальник медичної служби артилерійської бригади, начальник медичної служби артилерійської дивізії.

У 2002-2010 роках — заступник начальника 1120 ОВГ (Львів), по тому — начальник центру.

Здобув другу вищу освіту — за спеціальністю «Державне управління», магістр державного управління.

21 серпня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни йому присвоєно звання заслуженого працівника охорони здоров'я України.

Нагороджений орденом Данила Галицького (10 жовтня 2015).

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Лютого, 2018 Вівторок
19 Лютого, 2018 Понеділок
більше новин