Центр «Джерело» публічно прозвітував про роботу у 2017 році Марія Демчина

Вчора, 22 січня, директор Львівського міського центру реабілітації «Джерело» Зореслава Люльчак публічно прозвітувала про роботу установи у 2017 році. Торік діти та молодь з інвалідністю отримували чимало послуг у відділеннях соціально-педагогічної та психологічної, а також трудової реабілітації.


Так, станом на початок цього року на обслуговуванні в Центрі перебували 177 осіб з інвалідністю. Реабілітаційні послуги підопічні Центру отримували у відділеннях:

– соціально-педагогічної та психологічної реабілітації, працівники якого здійснювали заходи, спрямовані на розвиток та коригування порушень розвитку дитини-інваліда, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції в суспільство. На програми  відділення зараховуються діти від 3 до 18 років з порушеннями фізичного та (або) розумового розвитку, які отримали статус дитини з інвалідністю. На сьогодні у відділенні створено 15 груп: 8 груп  для дітей дошкільного віку, та 7 груп для дітей шкільного віку.

– трудової реабілітації, метою якого є надати можливість молоді з порушеннями фізичного та (або)  розумового розвитку розвинути свої здібності, побутові і соціальні вміння для найбільш повної інтеграції в життя суспільства. Клієнтами відділення є молодь з особливими потребами віком від 18 до 45 років.

Впродовж 2017 року:

– 21 дитина, яка перебуває на програмах Центру, навчається на індивідуальній формі навчання при освітніх навчально-реабілітаційних центрах та ЗОШ;

– 15 молодих осіб залучено до трудової діяльності в приміщенні та на території установи;

– проведено понад 20 батьківських тренінгів, семінарів для вчителів початкових класів ЗОШ Сихівського району м. Львова, для вихователів дошкільних закладів м. Львова та соціальних працівників з усієї України;

– у співпраці з Міністерством соціальної політики на базі Центру проведено семінари, тренінги для 80 осіб, працівників шкіл-інтернатів, територіальних центрів, будинків дитини з усієї України;

– залучено до стажування у Центрі працівників кабінету Раннього втручання 4-ї міської комунальної поліклініки.

З метою надання більшої кількості послуг та  розширення програм Центру:

–  відкрито філію для молодих осіб віком від 35 років на вул. Дністерській, 12;

– проводяться ремонтні роботи на вул. Кирилівській, 3а;

– виготовлено проектно-кошторисну документацію приміщення по вул. Роксоляни, 23.

«Реабілітаційні заходи у Центрі складаються з медичного супроводу, психологічної, педагогічної, фізичної, трудової, соціально-побутової та фізкультурно-спортивної реабілітації. Застосовуються такі засоби реабілітації, як методика NDT Bobat, методика М. Монтессорі, гідротерапія, елементи кондуктивної педагогіки, сенсорна терапія тощо», - зазначила директор Львівського міського центру реабілітації «Джерело» Зореслава Люльчак

Загалом видатки на діяльність Центру у 2017 році із загального фонду бюджету міста склали 8,06 млн. грн., та 2,23 млн. грн. з бюджету розвитку міста.

Довідка

Утворення Комунальної реабілітаційної установи змішаного типу Львівський міський центр реабілітації «Джерело» стало початком спільної роботи в сфері реабілітації людей з неповносправністю, адже Центр створено на базі тоді вже діючої (заснованої у 1993 році) Благодійної установи Навчально-реабілітаційний центр «Джерело». Такий крок уможливив поєднати залучені міські бюджетні кошти на діяльність інноваційної в соціальних рішеннях Установи, в якій діти з особливими потребами отримують соціально-реабілітаційні послуги, оскільки до 2008 року, коли Центр працював виключно як неурядова організація, кошти з бюджету міста на її діяльність не виділялись.

Центр «Джерело» фінансується з міського бюджету міста Львова (50%) та за рахунок благодійних надходжень (50%). Власне така модель дозволяє всім сторонам співпраці нести спільну відповідальність за позитивний результат.

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Лютого, 2018 Вівторок
19 Лютого, 2018 Понеділок
більше новин