«Цього року в рамках оновлення обладнання місто Львів купило сюди рентген-апарат», - А. Садовий про поліклінічне відділення у Винниках Христина Процак

У 2-му поліклінічному відділенні комунальної 6-ї міської поліклініки Львова, що обслуговує майже 16 тисяч винниківчан, відкрили сучасний кабінет із цифровим рентген-обладнанням. Апарат дає змогу швидко і максимально точно діагностувати захворювання, визначати їх локалізацію та оцінювати динаміку процесу лікування. Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, місто надалі готове закуповувати нове обладнання, аби мешканці отримували якісні послуги.


Вартість цифрової рентгенівської системи на два робочих місця «Red Speed» японської фірми «Shimadzu» – 2,8 млн. грн.

Раніше у 2-му поліклінічному відділенні був рентген-апарат, проте він часто виходив з ладу, і через закінчення терміну експлуатації його демонтували у 2007 році. Тепер же з допомогою нового сучасного обладнання, яке в десятки разів зменшує променеве навантаження, всі результати обстеження з’являються на моніторі комп’ютера за декілька секунд.

«Переваги використання такого рентген-обладнання – це швидкість отримання зображення, можливість цифрової обробки і деталізації дрібних анатомічних структур, а також можливість виконання комп’ютерної радіографії. Діагностичну інформацію можна пересилати на комп’ютер лікаря, і вона зберігатиметься в базі даних, а архівні дослідження можна використовувати для порівняння стану пацієнта в динаміці. Пацієнт отримуватиме плівку, яку не потрібно проявляти. Її роздруковуватимуть на принтері для термічних знімків. Це сприяє екологічній безпеці технологічного процесу, адже немає необхідності використовувати хімічні реактиви, як у плівковій рентгенографії», - пояснює головний лікар комунальної 6-ї міської поліклініки м. Львова Юрій Токарєв.

Зі слів головного лікаря, вже отримано всі необхідні дозволи для проведення рентген-обстежень та проведено навчання медичного персоналу. Тож сучасна цифрова рентген-система готова до використання.

Варто зазначити, що поліклінічне відділення у Винниках відновило свою роботу у 2010 році після декількох років реконструкції, які зініціювало управління охорони здоров’я ЛМР, щоб покращити якість надання медичної допомоги населенню м. Винники.

«В червні 2010 року, після трирічного відновлення та реконструкції, у Винниках розпочало свою роботу 2-ге поліклінічне відділення комунальної 6-ї міської поліклініки Львова. Тоді на реконструкцію з укріпленням фундаментів, надбудовою 3-го та мансардного поверхів, заміною всіх мереж та обладнання, з міського бюджету було використано 4,7 млн. грн. До реконструкції у поліклініці був рентген-апарат, проте його демонтували через закінчення терміну експлуатації і непридатність до роботи. Тому потреба в сучасному рентген-кабінеті була, її відчували мешканці, які в той час були змушені обстежуватись або в місцевому госпіталі, або у Львові в 6-тій міській поліклініці на вул. Медової Печери. Тепер же місто виділило кошти на новий рентген-апарат для поліклінічного відділення у Винниках, і зараз відділення оснащене необхідною медичною апаратурою та інструментарієм, забезпечене санітарним автотранспортом для обслуговування», - розповів начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

Сьогодні в зоні обслуговування 2-го поліклінічного відділення проживає 15 725 мешканців міста Винники. Також за допомогою звертаються мешканці прилеглих до Винник сіл Пустомитівського району.  

У структурі 2-го поліклінічного відділення є 10 дільниць сімейного лікаря, кабінети спеціалістів вузького профілю: хірургічний, отоларингологічний, неврологічний, офтальмологічний, гінекологічний; фізіотерепавтичний кабінет, рентген-кабінет, кабінет профілактичних щеплень, процедурний, долікарський, інформаційно-статистичний кабінет, клініко-діагностична лабораторія та денний терапевтичний стаціонар на 15 ліжок.

Довідка

У липні торік сесія Львівської міської ради затвердила Комплексну програму підтримки соціальної сфери та інфраструктури громад м. Винники та смт. Рудно і Брюховичі на 2016-2020 роки. Метою Програми є соціально-економічний та культурний розвиток територіальних громад міста Винники і селищ Рудно та Брюховичі. Очікується, що її виконання дасть змогу забезпечити ці громади якісними адміністративними, медичними, житлово-комунальними, транспортними послугами, належним рівнем благоустрою населених пунктів, освітянським та культурним розвитком, сприяти залученню інвестицій, розвитку рекреації тощо.

Найпопулярніші новини сьогодні

22 Січня, 2018 Понеділок
21 Січня, 2018 Неділя
більше новин