У Львові відбулося громадське віче з нагоди відзначення 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки та Дня Соборності Ганна Пищула

Сьогодні, 22 січня, з нагоди відзначення 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки та Дня Соборності України на площі біля пам’ятника Т. Шевченку відбулося громадське віче. Участь у вічі взяли представники обласної та міської влади, громадські та політичні діячі міста, духовенство. З вітальним словом виступив міський голова Львова Андрій Садовий.


«Сьогодні ми спільно з представниками ветеранських організацій, з великою частиною тих, хто тут присутній, покладали квіти на Личакові. Ми почали покладання квітів з могили Вербицького, потім підійшли до хлопців, які загинули під час російсько-української війни, згадали всіх, хто воював за Україну. Коли дивишся на ці фотографії, які є на могилах, то чуєш запитання, яке ставить кожен з нас собі – чому так є? чому в цьому світі біля нас в Європі є дуже багато країн, які є успішні, багато живуть, розвиваються, а чому така важка доля у нас з вами, в українців? 100 років тому перший раз було чітко проголошено, твердо, що ми, українці, - нація, ми вільні, незалежні, ми живемо своїм життям. Цілих сто років, насправді, можна вкласти в одну книжку. Але що відбулось за цей час? Складно собі уявити, бо історія України складна. Кожен з нас шукає, як швидко зробити щастя. Я сьогодні тут вам його не запропоную. Але я переконаний, що, якщо для кожного з нас з вами Україна буде в серці, якщо кожен з нас буде жити Україною, якщо ми зрозуміємо, що жодні гарантії, жодні обіцянки, ніхто, крім нас з вами тут не зробить своєї держави. Важка праця, піт, кров, через муки – це є наша держава. Якщо ми будемо вимогливі до себе, до своїх дітей, вона буде такою, про яку мріяли наші діди. Велика слава всім, хто віддав своє життя за нашу державу, велика слава всім, хто сьогодні на фронті  відстоює незалежність. Велика подяка вам усім, які сьогодні прийшли сюди», - розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

Нагадаємо, з нагоди відзначення 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки та Дня Соборності України у Львові на Личаківському кладовищі відбулося покладання квітів та запалення лампадок на полі почесних поховань. Також на площі біля пам’ятника Т. Шевченку відбулося розгортання прапора України та молебень за Україну.

Також ввечері у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбудеться урочиста академія з нагоди Дня Соборності України.

відео: Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Лютого, 2018 Вівторок
більше новин