У Львові вшанували пам’ять Тараса Шевченка

Сьогодні, 9 березня, у Львові тривають урочисті заходи до 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. На площі перед пам’ятником поетові відбулось виконання «Заповіту» та покладання квітів. Відтак, відбувся конкурс двійників Тараса Шевченка, а також – «Вільний мікрофон», під час якого зачитували поезії Кобзаря.


Від громади міста до заходу долучився заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Вшанувати великого українця на площі перед пам’ятником Шевченкові у Львові зібрались представники влади, лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка та представники громадськості.

Під час заходів встановили рекорд наймасштабнішого виконання «Заповіту» - одночасно Шевченків твір виконали більше тисячі учасників з 38 хорів, які долучились до встановлення рекорду.

Нагадаємо, також о 18.00 год. у Львівському національному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької відбудеться мистецький проект «Цвіт» (керівник проекту –  Наталія Половинка).

Цими днями у Львові відбудуться літературно-музичні вечори, концерти, поетичні читання та творчі майстерки, присвячені поширенню та інтерпретації невичерпного культурного доробка Тараса Шевченка. 13 березня в Музеї народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького відбудуться майстер-класи «Малюнок на склі» за мотивами творів Т. Шевченка. У Довженко Центрі відбудеться публічна дискусія «Шевченко тричі символ України». Учасники дискутуватимуть про те, яким було трактування Шевченка в радянські часи, у 90-ті роки і яким є зараз. Учасниками дискусії стануть: Андрій Содомора, Богдан Тихолоз, Данило Ільницький. Модератором дискусії буде Володимир Бєглов.

Найпопулярніші новини сьогодні

16 Березня, 2018 П'ятниця
більше новин