У Львові зафіксували 5 випадків отруєння грибами: як вберегтися? Марія Демчина

Гриби – це смачно й корисно, адже вони містять білки, небагато жирів і вітаміни. Однак щороку під час грибного сезону трапляються випадки отруєння грибами. Так, у Львові за осінній період 2017 року вже зареєстровано 5 випадків отруєння, і зі слів потерпілих, в їжу вони вживали опеньки, гливи та сироїжки. Постраждалі порушили правила приготування грибів, а також могли зібрати й отруйні гриби, повідомляє Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України». Відтак, центр нагадує про «небезпечних двійників» осінніх грибів.


Так, епідеміологи  Львова звертають увагу на причини, які могли спричинити згадані вище отруєння. В осінній період найчастіше грибники збирають опеньки, сироїжки, проте є гриби схожі на них виглядом, але при їх вживанні виникає отруєння організму.

У справжніх осінніх опеньків  є чіткі особливості, що характерні для цього гриба. Найперша особливість, що кидається у вічі, це махровий капелюшок з більш темною лускою. У молодих грибів він ніколи не буває гладеньким. Однак у старих опеньків луски залишається дуже мало. І тут їх можна сплутати з несправжніми чи отруйними грибами. Іноді у справжніх опеньок шапочка не напівкуляста, а з горбочком. В осінніх опеньків ніжка товста.

Основні правила при приготуванні грибів: готувати тільки свіжозібрані гриби, попередньо проваривши їх 30 хвилин у підсоленій воді. Після приготування гриби не повинні гірчити, якщо відчувається гіркий смак – не вживайте страву.  Не давайте страви з грибів малолітнім дітям та вагітним жінкам.

Симптоми, які можуть свідчити про отруєння грибами: біль голови, запаморочення, загальна слабкість, спрага, нудота, блювота, пронос з кров’ю що супроводжується болем у животі.

Допомога при отруєнні: одразу викликайте швидку допомогу. До приїзду медиків потерпілому обов’язково потрібно промити шлунок: дати випити підсоленої води і штучно викликати блювання. Після очищення  кишечнику – дати активоване вугілля (1 таблетка на 10кг маси тіла людини).

Щоб не стати «жертвою» отруйного гриба, завжди збирайте лише ті гриби, які достовірно вам відомі та які ростуть в екологічно чистих лісах, а також не купуйте маловідомі гриби на стихійних ринках!

Найпопулярніші новини сьогодні

21 Січня, 2018 Неділя
20 Січня, 2018 Субота
19 Січня, 2018 П'ятниця
більше новин