«Я думаю, що співпраця з аудиторською спільнотою буде дуже активною і взаємокорисною», - А. Садовий Романа Куць

Сьогодні у Львівській міській раді триває конференція «Професійна відповідальність аудитора» у рамках заходів «Реформа аудиту: результати, виклики та напрямки розвитку». Учасників заходу привітав міський голова Львова Андрій Садовий.


Фото: Олександр Мазуренко

«Для мене велика честь, що ви зібралися у цій залі, адже тут приймаються мудрі рішення. На сьогоднішній день ми активно працюємо, щоб вся наша діяльність була на найвищих європейських стандартах. Ми впроваджуємо систему KPI у всіх наших управліннях. Я думаю, що співпраця з аудиторською спільнотою буде дуже активною і взаємокорисною.

Мені приємно, що ви всі приїхали до Львова, але за тою важкою працею, яка вас сьогодні чекає, не забувайте, що у Львові є добра кава, добрий шоколад, тому відчуйте атмосферу міста. Гуляючи провулками, вдихаючи смак міста, яке король Данило зародив у 1256 році, ви зрозумієте, що ви - у хорошому місті», - розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

Захід організовує Аудиторська палата України, за підтримки EU-FINSTAR (проект технічної допомоги, що фінансується Європейським Союзом), Міністерства фінансів України та програми STAREP Світового банку.

Мета проведення Конференції Аудиторської палати України полягає у наданні учасникам інформації про поточний стан законодавчих реформ у сфері аудиту та точної інформації щодо законодавчих цілей та змісту запропонованого законодавства, що знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Також буде надана інформація про основні зміни, запропоновані у проекті закону, та підготовчі заходи, що здійснюються Аудиторською палатою України, Урядом та його установами напередодні основних змін, що наближають Україну до ЄС acqui та провідної міжнародної практики.

Конференція Аудиторської палати України надасть інформацію про практичне застосування конкретних положень законодавства ЄС про обов'язковий аудит. Міжнародні доповідачі нададуть корисну інформацію про підходи, що застосовуються як в ЄС, так і в усьому світі, про досвід інших країн у процесі запровадження аналогічних реформ. Основна увага буде спрямована на те, щоб створити в учасників розуміння того, як наближення українських вимог та практики у сфері аудиту до європейської та міжнародної практики удосконалить інвестиційний та бізнес-клімат в Україні для державних та приватних підприємств, та розуміння змін для аудиторської професії, які може викликати нове законодавство.

EU-FINSTAR є проектом технічної допомоги, який фінансується ЄС. Реформи за підтримки EUFINSTAR призводять до більш тісної інтеграції з європейськими та світовими ринками, сприяють збільшенню торгово-комерційної діяльності, зміцненню українського ринку приватних та іноземних інвесторів та підвищенню доступу до фінансових послуг.

STAREP є регіональною програмою Центру реформ фінансової звітності Світового банку для країн Східного партнерства – Вірменії, Азербайджану, Білорусії, Грузії, Молдови та України. Програма STAREP фінансується Європейським Союзом, Австрійською корпорацією розвитку, Федеральним міністерством фінансів Австрії, Міністерством фінансів Люксембургу, Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань та працює з країнами Східного партнерства ЄС, з метою розроблення ефективних та сталих систем бухгалтерського обліку та аудиту відповідно до міжнародних стандартів та з урахуванням вимог ЄС. Метою регіональної програми є створення прозорого політичного середовища та ефективної інституційної структури корпоративної звітності в країнах, що входять до Східного партнерства ЄС.

Довідка

Починаючи з 2014 року Україна розпочала роботу над впровадженням реформ у сфері аудиту, з метою наближення національного законодавства, яке регулює обов'язковий аудит та аудиторську діяльність, до acquis ЄС (аcquis communautaire (acquis), що означає «доробок спільноти» — правова система Європейського Союзу, яка включає акти законодавства Європейського Союзу (але не обмежується ними), прийняті в рамках Європейського співтовариства, Спільної зовнішньої політики та політики безпеки і Співпраці у сфері юстиції та внутрішніх справ) у відповідності із вимогами положень Угоди про асоціацію між ЄС та Урядом України. Наближаючись до acquis ЄС, українські вимоги та практика будуть узгоджуватись з міжнародною практикою.

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Лютого, 2018 Вівторок
19 Лютого, 2018 Понеділок
більше новин