«Якщо наша держава не зрозуміє важливість праці людини, важливість легально високої заробітної платні – буде біда», - А. Садовий Прес-служба ЛМР

Сьогодні у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочалась Міжнародна науково-практична конференція з нагоди 200-річчя створення першої профспілкової організації на українських землях: «Історія зародження і розвиток профспілкового руху в Україні». Учасників заходу привітав міський голова Львова Андрій Садовий.


Я пригадую розмову, яка в мене була ще в серпні місяці з мером Перемишля, мером Любліна. І вони говорять: «Андрій, біда чорна». Я кажу: «Що сталось?» – «Людей нема. Всі, хто може якісно працювати, виїхали в Англію, Норвегію, Німеччину. Єдина надія на вас - на українців». І я починаю до того готуватися. Тому що розумію, що вони пропонують набагато конкурентніші умови, на порядок вищі, ніж можем ми тут. Як керівник міста, я це відчуваю кожного дня, тому що в мене щотижневі наради як правило починаються з того, що керівник «АТП № 1» мене інформує скільки водіїв звільнилось і скільки вони добрали. Тому що цілими бригадами переманюють людей!

Тому, якщо наша держава не зрозуміє важливість людини праці, важливість легально високої заробітної платні – буде біда.

В нас часто люблять в Україні хвалитися як ми гарно рухаємся в різних рейтингах. Тільки чомусь не на ті рейтинги дивляться. А ми є в світі одні з трьох, де є найбільший рівень тіньової економіки (ще Нігерія разом з нами стоїть). Тобто половина економіки іде в тінь. А це – несплачені податки, це занижена заробітна платня. І я часто розумію підприємців, на яких податкова дивитися, як на невідь-що, не розуміючи, що воно не береться з нізвідки.

Тому, враховуючи оцей вал аргументів (бо я озвучив тільки маленьку сніжинку) роль профспілок є надзвичайно велика. Тому що ви системно, чітко, вмієте працювати з людьми, вмієте організовувати людей. Тому що як не ви, то хто? Тому, тверда позиція перед урядом, тверда позиція перед працедавцем: має бути повага до людини праці. Якщо цієї поваги не буде, якщо не буде гідної заробітної платні - нам не буде кого захищати. Тому що ще раз говорю – оцей магніт він дуже і дуже сильний.

Тому дуже би хотів, щоб ми з вами розуміли – маємо бути в формі постійно, маємо над собою працювати, постійно вчитися і думати про тих людей, які довірили вам і нам робити свою працю. Я вас дуже шаную і ціную. Слава профспілкам! Слава Україні!», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Відтак, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та захист прав й інтересів працівників та з нагоди 200-річчя утворення першої профспілкової організації на українських землях подяками нагороджено:

1.         Качмар Володимир Михайлович – кандидат історичних наук, доцент кафедри новітньої історії імені Михайла Грушевського, голова Первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету імені Івана Франка

2.         Осовий Григорій Васильович – голова Федерації профспілок України.

Організатор заходу – Федерація професійних спілок України.

Участь у заході беруть представники 44 всеукраїнських профспілок та 25 територіальних профоб’єднань, представники профспілок Польщі, Австрії, Словаччини, Угорщини, Чехії, Франції, Молдови, Білорусії, Данії, представники генерального секретаря Міжнародної конференції профспілок Шаран Барроу, виконавчого секретаря Панєвропейської Регіональної Ради Антона Леппіка, генерального секретаря Європейської конфедерації профспілок Луку Вісентіні, президента Європейської конфедерації Іраклія Петріашвілі, директора Офісу Міжнародної організації праці в Будапешті Антоніо Граціозі.

Тематичні напрями Конференції:

- Історія виникнення профспілкового руху в Україні;

- Профспілки сьогодні: проблеми та перспективи розвитку;

- Історія профспілкового руху в Європі.

Як зазначають організатори, сучасний український профспілковий рух бере свій початок із створення у 1990 році Федерації незалежних професійних спілок України, яку у 1992 році перейменували на Федерацію професійних спілок України. Проте саме місто Лева стало початком творення історії українських профспілок ще у ХІХ столітті, адже 6 листопада 1817 року у львівській друкарні було засновано першу профспілкову організацію «Товариство взаємної допомоги членів друкарської справи», яка стала першою робітничої організацією усієї Австрійської імперії.

«Федерація професійних спілок України ― це 44 всеукраїнські профспілки та 25 територіальних профоб’єднань із загальною чисельністю 5,6 млн осіб. Сьогодні професійні спілки активно відстоюють трудові, соціально-економічні права та інтереси членів профспілок на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності. Профспілки здійснюють експертизу діючих нормативно-правових актів, розробляють законопроекти із питань трудових та соціально-економічних відносин, а також з інших питань щодо соціального захисту», - розповідає Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

На Міжнародну науково-практичну конференцію «Історія зародження і розвиток профспілкового руху в Україні» запрошено професорсько-викладацький склад Львівського національного університету імені Івана Франка, експертів з України та з-за кордону. За підсумками роботи Конференції буде видано збірку матеріалів із доповідями і рекомендаціями.

Найпопулярніші новини сьогодні

23 Січня, 2018 Вівторок
22 Січня, 2018 Понеділок
більше новин