З нагоди дня місцевого самоврядування працівники міської ради піднялися на гору Лопата Ганна Пищула

З нагоди дня місцевого самоврядування, минулої неділі, 10 грудня, працівники Львівської міської ради піднялися на гору Лопата (м. Сколе). Як розповів Ярослав Стецький, начальник архівного відділу ЛМР, на вершині гори учасники сходження заспівали гімн України та помолилися за полеглих на горі у липні 1944 року воїнів УПА.


«Ми не випадково вибрали для сходження з нагоди для місцевого самоврядування гору Лопата. Ця гора відома тим, що у 1944 році тут відбулися запеклі бої воїнів УПА з німецькими і угорськими окупантами. Тому ми помолилися за полеглих воїнів Української повстанської армії та помолилися за мир і добробут нашої держави і нашого міста», - розповів Ярослав Стецький, керівник архівного відділу ЛМР.

Довідка

На г. Лопата поставлений хрест, який присвячений пам'яті бійців УПА. Саме на цьому місці влітку 1944 року відбувалися бої загонів УПА з німецькими та угорськими окупантами. Бій відбувався десять днів (з 6 до 16 липня 1944) та складався з кількох зіткнень, власне на горі Лопата, поблизу міста Сколе та у Чорному Лісі.

Найпопулярніші новини сьогодні

16 Січня, 2018 Вівторок
більше новин