«Завдання – щоб усі школи міста Львова були обладнані відповідними засобами для відеоспостереження», - А. Садовий

Про безпеку львівських школярів дбають. У місті в багатьох навчальних закладах розпочали встановлювати камери відеоспостереження та облаштовувати сигнальні кнопки. Така система найперше була встановлена у школі №3. Торік тут встановлено 8 камер відеоспостереження з виведенням на пульт. Роботою системи керівництво школи, батьківська громада задоволені. Як розповів під час відвідування школи №3 міський голова Львова, важливо облаштувати заходами безпеки усі навчальні заклади міста.


«Ми сьогодні були у школі №3, подивились, як працює система відеоспостереження. Така система вже активована у 15 школах, наступні – 7 шкіл міста Львова. Також подивились, як працюють наші смарт-дошки, які ми закупили в усі школи міста Львова. На жаль, в цій школі на цій мультитач-панелі проходить навчання тільки по предмету хімії, хоча програмне забезпечення є і для фізики, образотворчого мистецтва, математики. Важливо, щоб діти повідомляли в міську раду, як ці дошки використовують. Ця дошка має працювати цілий день. Розумію, що в першу чергу мають бути навчені вчителі. Коли діти ту ж хімію мають можливість вивчати, використовуючи це надсучасне обладнання, закохуються у цей предмет. Це важливо, бо сьогодні без точних наук майбутнього не буде.

Також я зробив зауваження щодо вхідних дверей у школу, їх треба реставрувати, під це ми виділимо окремі кошти. Також закінчуємо ПКД по спортивній частині, по майданчику. Наступного року будемо його облаштовувати, щоб там було якісне покриття.

Саме відеоспостереження не оберігає, але не дає можливості вкрасти, бо злодій бачить камери. У нас велика проблема з покаранням за злочини. Є багато випадків, коли поліція ловить злодія, а суд його відпускає. Найбільша проблема – це відсутність покарання. Наше завдання – щоб відеоспостереження унеможливлювало крадіжки, щоб у всіх школах міста Львова були камери, щоб наша «Муніципальна варта» спільно з охоронними компаніями, які ми долучаємо, дбала про безпеку наших дітей. Нічого більш важливого нема.

Звичайно, встановлення відеоспостереження ми фінансуємо. Ми укладаємо угоду з фірмою, проплачуємо кошти за охорону, а фірма в рамках цих коштів встановлює відеоспостереження, бо це фінансово вигідніше і з точки зору кінцевого результату дає більший ефект, ніж поставити тут дідуся. Запис з камери відеоспостереження зберігається 15 днів.

15 шкіл вже облаштували, зараз ще 7 є в роботі. Подивимось, думаю, до кінця цього навчального року ці роботи завершимо, потім будемо дивитись по бюджету і з осені будемо братись за інші школи. Завдання – щоб усі школи міста Львова були обладнані відповідними засобами для відеоспостереження, бо воно унеможливлює потім біду.

Ми однаково виділяємо кошти на охорону в школах. На моє переконання, відеонагляд – це більш раціонально. Коли по периметру стоїть відеоспостереження і це виведено на пульт і в школу, і в охоронну структуру, тоді злодій не полізе», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Нагадаємо, станом на сьогодні охоронну сигналізацію та відеоспостереження встановлено в 15 навчальних закладах, а саме: СЗШ І-ІІ ст. «Джерельце», ЛНВК «Школа-садок I-II ст. «Провесінь», ЛСШ І ступеня №4, Львівська лінгвістична гімназія, Львівська гімназія «Престиж», СЗШ №9, НВК «Школа І ст.-гімназія «Гроно», ДНЗ №163, ДНЗ №160, ДНЗ №180 ЛДК СЗШ №3, ЛЗШ І-ІІІ ступенів №43, СЗШ №91, ДНЗ №167, ЛЗШ І ступеня «Світанок».

«У цих навчальних закладах встановлено внутрішні камери відеоспостереження, тривожну кнопку, охорону сигналізації. Це все виведено на пульт, тобто у разі незаконного проникнення, приходить повідомлення до керівника навчального закладу, в охоронні органи, після чого група реагування виїжджає на місце. Зараз таким відеоспостереженням ми облаштовуємо ще 7 навчальних закладів», - зазначила начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.

Тривають роботи з встановлення охоронної сигналізації та відеоспостереження в 7 навчальних закладах, а саме: ДНЗ №12, ЛСЗШ №7, ЗШ «Дивосвіт», ЛСШ І-ІІІ ступенів №57 ім. Короля Данила, НВК «Школа-гімназія І-ІІІ ступенів блаженного Климентія та Андрея Шептицьких», ДНЗ №134, ДНЗ №153. 

Надавачі послуг охорони обладнують навчальний заклад камерами відеоспостереження з можливістю здійснення відеозапису та збереження даних відео. Кількість камер, що встановлюється на один навчальний заклад складає від 8 до 16 штук. 

Надавачі послуг охорони встановлюють сигналізаційні датчики руху, що під’єднуються до пультової охорони та забезпечують негайний виїзд нарядів охорони до навчального закладу у випадку спрацювання сигналізації.

«Навчальний заклад ставиться під сигналізацію як в цілому, так і окремі його приміщення. Це позитивно впливає на те, що працівники їдалень, які приходять на роботу швидше інших учасників освітнього процесу, знімають з сигналізації лише харчоблок, а решта школи залишається під сигналізацією.  

Також хочемо зауважити, що надавачі послуг охорони несуть повну матеріальну відповідальність  за майно, прийняте під охорону», - повідомляють в управлінні освіти Львівської міської ради.

Як розповів Юрій Діль, начальник управління безпеки міста, управління працює над встановленням у Львові камер відеоспостереження, аби відстежувати все, що відбувається у місті. На сьогоднішній момент у системі відеоспостереження Львова функціонує понад 180 камер. Єдина система оптоволоконної мережі об’єднує ЦБМ-УБМ, ГУНП, СБУ та ЛМР. Тривалість збереження відеозапису з камер на власному серверному обладнанні – 30 діб. За 2017 рік за допомогою камер відеоспостереження зафіксовано 5460 порушень; видано 130 відеоматеріалів за запитами ГУНП та СБУ, а загальна кількість звернень на цілодобову гарячу лінію Центру безпеки міста склала 10809.

Довідка

Бюджетом розвитку міського бюджету м. Львова на проведення капітальних видатків та придбання обладнання у навчальних закладах передбачено асигнування в розмірі 102,9 млн. грн. Крім цього переможцям громадського бюджету в закладах освіти передбачено ще 19 млн. грн. Видатки з міського бюджету передбачено на: відновлення груп у ДНЗ, ремонт басейнів у 2 СЗШ (№86 та 29), ремонт спортивних майданчиків та стадіонів, ремонт із заміною вікон у ДНЗ та ЗНЗ (як співфінансування переможців конкурсу мікропроектів), завершення ремонту систем опалення у навчальних закладах, придбання обладнання для 20 кабінетів фізики, 31 - 3Д принтер, 12 - мультибордів та 1 мобільну лабораторію, будівництво сонячної електростанції СЗШ №68, поповнення бібліотечних фондів, ремонт 30 санвузлів.

Будівля Львівської державної комунальної середньої загальноосвітньої школи №3 на вул. Ст. Бандери, 11 1883 року.

У СЗШ №3 м. Львова  функціонує 21 клас, де навчається 578 учнів.

У 2006 та 2007 роках за кошти міського бюджету виконано роботи з ремонту  даху на суму  240 тис. грн.

У 2009 році за кошти міського бюджету виконано роботи із заміни вікон на суму 500 тис. грн. За рахунок загального фонду міського бюджету для школи частково поповнено бібліотечний фонд.

У 2010 році за кошти міського бюджету виконано роботи з капітального ремонту сантехвузлів на суму 50 тис. грн., ремонт системи опалення і дахової котельні на суму 430 тис. грн. та реконструкцію коридорів  на суму 200 тис. грн.

У 2016 році для навчального закладу придбано мультиборд вартістю 140 тис. грн. та обладнання для кабінету фізики вартістю 146 тис грн.

У 2017 році за кошти міського бюджету виконано роботи з капітального ремонту кабінету фізики на суму 250 тис. грн., придбано меблі для облаштування лабораторії на загальну суму 95 тис. грн., багатофункційний пристрій на суму 14 тис. грн. і 3D-принтер на суму 24 тис. грн., виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт спортивного майданчика вартістю 12 тис. грн.

За період 2006-2017 років для СЗШ №3 за кошти міського бюджету було виконано робіт та придбано обладнання на 2 млн. 91 тис. грн.

відео: Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

Сьогодні
більше новин