«Думаю, що я не відкрию ні для кого великої таємниці, якщо скажу, що у вас тут неймовірна атмосфера», - А.Москаленко на відкритті Дня Пластуна

Сьогодні у Львові зібралося понад 2 тис пластунів, аби зустрітися один з одним, позмагатись у різноманітних конкурсах, показати свої таланти, поспівати пісень, побути акторами, а й навіть позмагатись у відеоіграх. Цей величезний арсенал подій та конкурсів відбудеться у межах традиційного Дня Пластуна у Виставковому центрі «Південний-EXPO». Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко також взяв участь у відкритті та вручив подяки від імені громади міста Львова пластунам.


«Я думаю, що я не відкрию ні для кого великої таємниці, якщо я скажу, що у вас тут неймовірна атмосфера. Я насправді не відкрию і таємницю, що тим часом, поки Ілон Маск запускає ракети у космос, поки Цукерберга допитують у сенаті, Пласт продовжує рости. Я минулого року був тут, було близько 2100 людей, а цього року буде ще більше. Насправді, коли минулого тижня ми зустрічалися біля головного корпусу університету імені Івана Франка, то міський голова запропонував таку ініціативу, що більше пластунів треба у міську раду. Після того я перерахував, скільки у нас є активних пластунів в Ратуші, і я вам скажу, що кожна з тих людей – пластунів і пластунок, які працюють в Ратуші, вишукані, класні, талановиті і надзвичайно енергійні люди. Я запрошую вас усіх в Ратуші. Як міський голова обіцяв, ми на сесії прийняли програму підтримки Пласту, додали ще грошей, тому попереду багато звершень. Дякую вам», - зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Також заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко вручив подяки від імені громади міста Львова за розвиток духовно-культурних цінностей української молоді, вірність національній ідеї, щоденну невтомну працю й реалізацію корисних ініціатив та з нагоди 25-го щорічного Фестивалю пластової творчості «День Пластуна»:

  1. Олександру Полякову – пластуну-сеньйору Національної скаутської організації «Пласт», ініціатору та автору проекту «День Пластуна»; 
  2. Наталії Музалі – старшій пластунці Національної скаутської організації «Пласт»;
  3. Яремі Духу – старшому пластуну Національної скаутської організації «Пласт».

Тема цьогорічного пластового фестивалю напряму пов’язана з морською спеціалізацією, оскільки Головною Пластовою Булавою 2018 рік визнано Роком Морського Пластування. Чому це так? Бо 29 квітня 2018 року відбудеться 100-ліття від часу першого підняття прапора Української Держави на кораблях Чорноморсього Флоту. Саме тому, щоб відсвяткувати історичне значення цієї героїчної акції, День Пластуна також має морську тематику. Усі конкурси будуть повністю пов’язані з цією темою, до речі, змагань цього року буде дуже багато: від щорічного театрального конкурсу і аж до конкурсу винаходів і пластового шведінгу, що відбудуться вперше. Окрім цього, пластуни позмагаються у конкурсі акустичної пісні, конкурсі стенд-апів, Game room «Dota 2» та Game room «Hearthstone».

«Це найбільш очікувана для нас всіх подія – фестиваль пластової творчості  «День Пластуна». І, як всі також добре знають, кожного року від Дня Пластуна можна чекати дуже багато, особливо різноманітність конкурсів та змагів фестивалю перевершить всі сподівання. Цього року фестиваль також має чим захопити», - розповідають пластуни.

Відтак, пластуни позмагаються у таких конкурсах:

·         Театральний конкурс

·         Фотоконкурс

·         Конкурс акустичної пісні

·         Інтелектуальний змаг

·         Містер і міс Дня Пластуна

·         Танцювальний конкурс

·         Конкурс відеопрезентацій

·         Конкурс інсталяцій

·         Стенд-ап конкурс

·         Інстаконкурс

·         Game-room

·         Літературний конкурс

·         Конкурс винаходів

·         Конкурс пластового шведінгу

Нагадаємо, на підтримку заходів Станиці Львів Пласту – Національної скаутської організації України щороку виділяються кошти з міського бюджету Львова. Зокрема, у попередні роки було виділено такі суми:
- у 2018 році виділено 650000 грн.
- у 2017 році виділено 450000,00 грн.
- у 2016 році виділено 249516,00 грн.
- у 2015 році виділено 210000,00 грн.
- у 2014 році виділено 105000,00 грн.
- у 2013 році виділено 162002,00 грн.

Відповідно до Програми розвитку пластового руху та Львівської міської молодіжної громадської організації «Станиця Львів Пласту – Національної скаутської організації України» на 2017 рік, на ремонт приміщень було виділено 1000000,00 грн. Зокрема на 500000,00 грн. було відремонтоване приміщення другого поверху на вул. Шептицьких, 16. Решту 500000,00 грн. було передбачено у проекті бюджету на 2018 рік на видатки Галицької районної адміністрації.

Відповідно до Програми на заходи було виділено 450000,00 грн. Також було придбано туристично-спортивне спорядження відповідно до затвердженого списку на суму 302900,00 грн. На придбання меблів було виділено 430070,00 грн.
Приміщення на вул. Шептицьких, 16 Станиця Львів Пласту НСОУ орендує в управління комунальної власності фактично з початку 1990-х років.

У 2014 році в оренду Станиці Львів Пласту НСОУ були передані приміщення другого поверху на вул. Шептицьких, 16, у яких у 2017 році і було зроблено ремонт за бюджетні кошти.

У 2018 році на сесії Львівської міської ради прийнято рішення про надання приміщення на вул. Тютюнників, 25 в оренду Станиці Львів Пласту НСОУ. Триває укладення договору оренди. Також розглядається можливість розміщення осередку Пласту в приміщеннях в мікрорайоні Рясне-1.

Найпопулярніші новини сьогодні

23 Травня, 2018 Середа
більше новин