«Львів має хороше майбутнє: якщо є мудрі діти, то місто буде успішним», - А. Садовий під час дитячого шахового чемпіонату в рамках проекту «Наукова – розумний мікрорайон» Христина Процак

« [ http://naukova.com/ ] Розумний мікрорайон Наукова» не припиняє дивувати своїх мешканців новаціями та цікавинками у найрізноманітніших галузях. Тут докладають усіх зусиль, аби освіта у мікрорайоні була якісною та практичною. Нещодавно тут обладнали сучасний шаховий клуб, який вже понад місяць успішно функціонує на вул. Науковій, 17, і сьогодні тут відбувся турнір з шахів серед дошкільнят. Турнір відвідав також міський голова Львова Андрій Садовий.


«У 2016 році ми провели конкурс на визначення «Розумного району». Переміг район вул. Наукової. Тут було багато науково-дослідних інститутів, тут жило багато людей, які працювали в тих інститутах. Сьогодні тут багато ІТ компаній. Впроваджується багато інновацій. Приємно, що ми починаємо з найменших. Коли сьогодні 5-6-літні діти мають тут чемпіонат з шахів, із захопленням знають і говорять про шахи набагато більше, ніж дорослі, - вони є двигунами, які дають драйв для своїх родичів. Львів має хороше майбутнє: якщо є мудрі діти, то місто буде успішним», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Також Марта Романяк, начальник управління ІТ, та Андрій Шевців, радник міського голови Львова, показали презентацію про реалізовані проекти в рамках «Наукова – розумний мікрорайон».

«У гості до шахового Лева» - так називається турнір, який відбувся сьогодні, 27 листопада, у шаховому класі, який створили у рамках проекту «Наукова – розумний мікрорайон». Клас обладнаний інтерактивною дошкою, яка надає учням та викладачу широкі можливості: від використання у ролі демонстраційної шахової дошки до перегляду відео-уроків від знаменитих шахістів. Також тут є електронні шахові годинники та шахові столи з розміткою та спеціальною шухлядою для зберігання шахів. Крім цього, учні можуть користуватися грифельною дошкою та оригінальними вішачками у формі шахових фігур. На облаштування класу та закупівлю обладнання використано близько 100 тис.грн.

«Львів виплекав 43 гросмейстери міжнародного рівня. Половина збірної України – львів`яни. І вони не просто входять у збірну, вони – її локомотив. Звичайно, 90% успіху у шахах забезпечує вміння працювати, концентруватися, слухати, бути терпеливим та хотіти перемагати. Насправді, є шахісти топ-рівня, які не володіють феноменальною пам’яттю, але за рахунок наполегливої праці, щоденного повторення ключових варіантів розв’язку, яких насправді є сотні тисяч, вони тримають рівень високої майстерності», – зазначив директор ГО "Львівська шахова академія" Назар Фірман.

Турнір «В гості до шахового Лева» відбувся серед дошкільників (5-6 років) гуртка «Шахові леви» Будинку дитячої та юнацької творчості Франківського району (вул. Наукова, 17). А ще українська шахістка, гросмейстер, дворазова чемпіонка України, чемпіонка світу серед жінок 2015 року, найкраща шахістка 2015 року Марія Музичук приїхала на турнір «У гості до шахового Лева».

В рамках турніру відбулись також виступ «Шахова Сюїта» від театру мод «Шарм», турнір серед вихованців гуртка «Шахові леви» та нагородження переможців.

Довідка

«Розумний район» – це міська ініціатива, у межах якої один із мікрорайонів Львова обладнують цифровими, інноваційними сервісами. Проект «Наукова – розумний мікрорайон» передбачає:

  • оновлення, консолідацію та уніфікацію технічних ресурсів для забезпечення надійної роботи інформаційно-комунікаційної структури у межах мікрорайону;
  • створення єдиної системи безпеки;
  • впровадження інноваційних підходів до навчання та розвитку в освітніх та культурних закладах;
  • створення елементів спортивної та дитячої інфраструктури;
  • створення громадських просторів на основі принципу соціальної взаємодії теорії “нового урбанізму“;
  • проведення інформатизації об’єктів гуманітарної сфери мікрорайону;
  • оновлення світлофорних об’єктів;
  • реконструкцію об’єктів дорожньої інфраструктури;
  • «розумне» освітлення елементів громадського користування;
  • запровадження електронної медицини.

Найпопулярніші новини сьогодні

23 Квітня, 2018 Понеділок
більше новин